Bu Ürün Satılmamaktadır

Bu ürün tükenmiştir.

Tere Otu

%0İndirim
8,00TL
Ücretsiz Kargo
  • Ürün Açıklaması
  • Taksitler
  • Yorumlar

Tere Otunun Faydaları Nelerdir?


Tere otu içerdiği zengin vitamin ve mineraller sayesinde insan sağlığına çok büyük faydası bulunmaktadır. Ayrıca içerisinde antioksidanlar içermektedir. Tüm bu sebeplerden dolayı tüketilmesi sağlık açısından çok büyük önem taşır. Tere otunun bilinen faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:


- İnsanlara zindelik ve canlılık verir. Hafızayı güçlendirici bir etkisi bulunur.

- Yüksek oranda demir içerir. Bu nedenle kansızlığı da iyi gelir.

- tere otu bağışıklık sistemini güçlendirerek hasta olma riskini azaltır. Ayrıca vücutta hastalıklara karşı mücadeleyi destekler.

- Balgam sökücü bir özelliği bulunur. Boğaz ağrılarına iyi gelir.

- Düzenli tere otu kullanımı sigaranın zarar verici etkilerini azaltır.

- Kanser hücrelerinin oluşmasını engellemeye yardımcıdır.

- Tere yapraklarının cilde büyük faydası bulunur. Tere yaprağının suyu kepeği önler ve saç temizler. Saç köklerini besleyerek dökülmesini engeller.


Tere Otu Bitkisi Nerelerde Kullanılır?


Tere otu tek başına kullanıldığında acı bir tat bırakmaktadır. Bu nedenle tere otu kullanımında limon kullanılabilir. Genellikle salatası yapılan tere otu ile beraber havuç, roka, kırmızı lahana ve marul gibi sebzelerden de faydalanabilirsiniz. Pek çok kişi tere otunu çorbalara da kattığı bilinmektedir. Farklı aroması ile çorbalara farklı bir lezzet vermektedir.


Ayrıca tere otu İtalya ülkesinde sos olarak da kullanılmaktadır. Makarna soslarında kullanılan tere otu sarımsak, zeytinyağı ve soğan ile birlikte yapılmaktadır. Bunlar dışında tere otunun yemeği pek yapılmaz. Bunun sebebi ise pişirildiğinde acı bir tat vermesidir.


Tere Otu Zayıflatır mı?


Günümüzde Tiroit bezi problemi yaşayan hastaların metabolizma yavaşlamasından dolayı kilo problemleri ortaya çıkmaktadır. Tere otu tiroit sorunlarının tedavisinde kullanılır iken kilo vermeye de oldukça yardımcı bir ottur. Özellikle metabolizma hızını düzene sokarak zayıflamayı desteklemektedir.


Tere otunun tohumu öğütülüp bal ve bir bardak ılık su ile karıştırılarak her sabah aç karnına tüketmesi metabolizmayı canlandırmaktadır. Ayrıca vücut içerisinde yer alan toksin maddelerin atılımını da kolaylaştırmaktadır. Bu nedenle vücutta yağ yakımını destekler.